Donanım Seviyeleri:
Life, Style, R-Line
Yeni Taigo. Her yönüyle etkileyici.

Yeni Taigo’nun bu denli sportif ve modern görünmesini sağlayan özelliklerinden biri karakteristik ön tasarımı. Volkswagen logosuna kadar uzanan dekoratif LED ışık şeritleriyle birlikte tüm ön kısma hakim olan aydınlatma sistemleri, IQ.LIGHT – LED Matrix farlar ve ön tamponda yer alan dikey sis farları ile tüm bakışları üstüne çeker.

Arkaya doğru alçalan coupé formlu tavan hattı ve spor otomobillerdeki gibi dar tasarımlı arka cam, modern ve kendine özgü stop lambaları ile birleşerek Yeni Taigo’nun sportif dinamizmini vurgular. Arka tasarım, geniş ve güçlü tampona entegre edilmiş, boydan boya uzanan reflektörler, parlak siyah yüzeyler ve entegre egzoz dekorlarıyla tamamlanır.

Esnek, verimli ve güçlü.

Yeni Taigo gibi bir Coupé SUV’de kullanılan motorlardan yüksek performans beklenir. Peki ya verimlilik?..

Yeni Taigo’nun 1.0 ve 1.5 litre hacimli TSI motorları güçlü oldukları kadar ekonomiktirler de. Turboşarjlı Kademeli Enjeksiyon anlamına gelen “TSI” teknolojisi, turbo boşluğuna sahip olmayan, en alt devirlerde dahi devreye girebilen hafif ve etkin bir egzoz turboşarjı ile Volkswagen’in geçmiş FSI motorlarından gelen direkt benzin enjeksiyon sistemini birleştirir. Bu sayede çok daha küçük motor hacimlerinden, çok daha fazla beygir gücü (PS) ve çekiş gücü (Tork) elde edilir. Gerçek sürüş keyfi ve dizelleri bile aratmayan verimlilik için TSI, en doğru seçenektir.

Her zaman doğru yolda kalın.

Yarı Otonom Sürüş Asistanı “Travel Assist”, son derece gelişmiş bir sürüş destek sistemidir. Monoton ve yorucu sürüş durumlarında sistem, içeriğinde barındırdığı radar, sensör ve kameralar yardımıyla şerit çizgilerini takip eder, direksiyon, gaz ve frenleme kararlarını otonom bir şekilde vererek önde seyreden araç ile takip mesafesini korur ve gerektiğinde kontrollü bir şekilde şerit değiştirebilir.¹ Yarı Otonom Sürüş Asistanı “Travel Assist”, özellikle otoyollarda önünüzdeki araçla mesafeyi hesaba katarak şeridinizi ve hızınızı korumanıza yardımcı olur, trafik sıkışıkken ve dur-kalk trafikte sürüş keyfinizin artırır. ¹Sistemin kabiliyetleri dahilinde. Sürücü her zaman destek sistemlerini kapatma konusunda hazırlıklı olmalı ve aracı dikkatli bir şekilde kullanma sorumluluğunu göz ardı etmemelidir.

Bir bakışta tüm detaylar karşınızda.

Yoldayken sürüş, performans ve güvenlik ile ilgili verileri takip etmek gerekir. Yeni Taigo’nın Dijital Kokpit’inde yer alan Dijital Gösterge Paneli “Active Info Display” hız göstergesi, devir saati, ikaz lambaları ve diğer temel içerikleri, 8” genişliğinde yüksek çözünürlüklü TFT LCD ekrana yansıtır. Daha üst donanımlarda bulunan 10,25″ genişliğindeki Dijital Gösterge Paneli “Active Info Display Plus”, kişisel ihtiyaç ve beklentilerinize göre ekranı ayarlamanıza imkân verir. Temel sürüş verilerinin yanı sıra örneğin, sürüş destek sistemlerinin tümünü çekici grafikler ve animasyonlarla ekrana taşıyabilir veya navigasyon haritası ile medya ekranının bir birleşimini görüntülemeyi seçebilirsiniz.