Donanım Seviyeleri:
Life, Style
T-Cross. Fonksiyonel şıklık.

T-Cross, dik arka cama sahip klasik bir Crossover tasarımının ne kadar şık ve sportif olabileceğinin kanıtıdır. Ön bölüm, geniş hava girişlerine kusursuz bir şekilde entegre olmuş LED “Performance” farlar ve krom çerçevelerle vurgulanmış karakteristik sis farlarıyla güçlü bir duruşa sahiptir. Ön çamurluklardan başlayarak aracı boydan boya kat eden, keskin açılara sahip omuz çizgisi sportif görünümü destekler. Bu çizgi arka bölüme hakim, kesintisiz reflektör şeritleri ve LED aydınlatmalarıyla, dikkat çeken bir ışık imzasına sahip koyulaştırılmış spor stop lambalarıyla birleşir. Dik tasarımlı arka cam, sadece sportif bir tasarım kararı değildir. Bu sayede elde edilen geniş açılan bagaj kapağıyla kolay yükleme, arkaya doğru alçalmadan devam eden tavan hattıyla da arka koltuklarda eşsiz bir baş mesafesini de birlikte getirir.

Esnek, verimli ve güçlü.

Her kullanım şartına uyan, fonksiyonel bir SUV’da performans ve verimlilik de ön planda olmalıdır. T-Cross’ta da tam olarak böyle! T-Cross’un kalbinde yatan 1.0 litre hacimli TSI motor, boyutundan beklenmedik 110 PS’lik bir maksimum güce ve 200 Nm’lik bir maksimum tork değerine sahiptir. Geçmişin 2.0 litrelik atmosferik motorları kadar yüksek bir çekiş gücü üreten bu motor, aynı zamanda ekonomiktir. Turboşarjlı Kademeli Enjeksiyon anlamına gelen “TSI” teknolojisi, turbo boşluğuna sahip olmayan, en alt devirlerde dahi devreye girebilen hafif ve etkin bir egzoz turboşarjı ile Volkswagen’in geçmiş FSI motorlarından gelen direkt benzin enjeksiyon sistemini birleştirir. Gerçek sürüş keyfi ve dizelleri bile aratmayan verimlilik için TSI, en doğru seçenektir.

88, 89… Saymak varsa biz yokuz.

Adaptif Hız Sabitleyici “ACC”, önceden ayarladığınız hız limitini geçmenizi önler¹ ve önünüzde seyreden araçla aranızdaki mesafeyi korumanızı sağlar². Böylece dur-kalk trafikte ilerlerken T-Cross, tamamen otomatik olarak fren yapıp öndeki aracın arkasında durur ve bu araç ilerlemeye başladığında yine otomatik olarak yeniden hareket etmeye başlar (Çift Kavramalı Şanzıman “DSG” ile). ¹Maksimum 210 km/s hıza kadar. ²Hız limitleri dahilinde. .

Eğlenceye daha fazla yer.

T-Cross; çok sayıda alışveriş çantası, büyük spor ekipmanları ve kocaman bavullar için size bol miktarda yükleme hacmi sunar. Modüler yapıdaki arka koltuk sırasını tıpkı ön koltuklar gibi ileri ve geri kaydırarak bagaj ve yolcu kabini arasında hacim transferi yapabilirsiniz. Arka koltuk sırası en geri pozisyondayken sunulan 455 litrelik bagaj hacmi size yeterli gelmediği durumlarda, asimetrik olarak katlanabilen bu koltuklar sayesinde 1.281 litreye kadar yükseltilebilen hacmin keyfini çıkarabilirsiniz. Dahası, eğer uzun nesneler taşımanız gerekiyorsa, tamamen katlanır ön yolcu koltuğu tam boy bir sörf tahtasını bile taşıyabilecek bir alan sağlar. Tüm bunlara ilave çok sayıda pratik eşya gözü, eşya cebi, bardaklık ve orta konsolda bir mobil telefon bölmesi de yolculuklarınıza konfor katmak için var.