Highline, Comfortline
Baş döndüren tasarım

Tamamen yenilenen çizgileri, bu çizgileri tamamlayan krom şeritli ön ızgarası ve gövde rengi tamponlarıyla Caravelle, çekiciliğiyle başları döndürüyor. Caravelle’de farların düzeni karşıdan gelen araçların gözlerini kamaştırmayacak şekilde ayarlandı. Gövde rengindeki dış dikiz aynalar, kontak anahtarı veya kokpitte yer alan ayna kumandası sayesinde tek bir hareketle kolayca katlanabiliyor. Isıtmalı ayna fonksiyonu ile soğuk havalarda dış dikiz aynalarında oluşan buğuları giderir. Dış dikiz aynalarının arkasında yer alan resistans sistemi, ayna kumandası üzerinden devreye alındıktan sonra 10 dakika boyunca çalışır ve buğuları çözer. Caravelle, krom kaplamalı ön ızgarası ve gövde rengi tamponuyla yine göz alıcı.

Yalnızca dışı değil, yenilenen içi de çok şık.

Elektromekanik servotronik direksiyonuyla konforu üst seviyeye çıkarıyor. Yağmurun yağması ile birlikte silecekler otomatik olarak devreye girerek görüşünüzü ve konforunuzu artırıyor. Gözünüzün rahatsız olmasını önlemek için, gelen ışığın seviyesine göre dikiz aynası otomatik olarak kararak konforlu bir sürüş sağlıyor. Elektronik kontrollü klimasıyla Caravelle’in içini kolayca istediğiniz sıcaklık seviyesine getirebilir, dereceyi kendiniz ayarlayabilirsiniz. Hız sabitleyici, herhangi bir pedala basmadan sürekli aynı hızda ilerleme, gerekirse hız sabitleyici kolu üzerinden sabitlenen hızı artırıp düşürme imkânı sunuyor. Hava karardığında veya karanlık bir tünele girdiğinizde farlar otomatik olarak devreye girerek sürüş güvenliğiniz artıyor. Caravelle’in yüksekliği ayarlanabilir sürücü koltuğu ile konforlu bir sürüş keyfi sizi bekliyor.

Yolcularınız için en konforlusu.

Caravelle’in içine oturanlar bir daha kalkmak istemeyebilirler… Çünkü onun iç mekânı konforunuzu en üst düzeye çıkarmak için tasarlandı. Yolcu bölümünde, kişiye göre ayarlanabilen klima üfleçleri ve okuma lambaları yolculuklar ne kadar uzun olursa olsun evinizin konforunu aratmıyor. Yolcu bölümünde camlarda bulunan stor perdeler, yolcularınız için daha konforlu bir yolculuk imkanı sunar. Sürücü, yolcu ve bagaj bölümü aydınlatması. Ön kapılar ve kayar kapıda basamak aydınlatması.

7 ileri DSG otomatik vites

Tüm ailenin çıktığı en heyecanlı yolculuklar, DSG teknolojisiyle kesintisiz sürüş keyfi veriyor. Vites aralıklarını milisaniyeler içinde değişecek şekilde küçülterek daha yumuşak vites geçişleriyle sürüş konforunu artırıyor. DSG teknolojisi; manuel vitesin düşük yakıt tüketim özelliğini, ataklık ve sportiflik avantajlarını, otomatik vitesin rahatlığıyla bir araya getiriyor. DSG otomatik şanzımanda bulunan tiptronik özelliği, sportif kullanımı tercih edenler için vitesi manuel değiştirme olanağı sağlıyor.